Alternate Text

استاد جلال نصیریان
مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و مدیر مؤسسه‌ آوای جلب  سیاحان(تهران)

استاد نصیریان، از اساتید به نام و معروف صنعت گردشگری است که بیش از چهار دهه در این حوزه مشغول تدریس و فعالیت بوده و شاگردان برجسته بسیار زیادی را تحویل جامعه گردشگری کشور داده است. در صنعت هتلداری و گردشگری کسی نیست که استاد نصیریان را نشناسد. استاد، علاوه بر تحصیلات در انگلستان و دارا بودن سال‌ها تجربه مدیریتی در صنعت گردشگری، دارای یکی از قدیمی‌ترین و معرف ترین مؤسسه آموزشی در حوزه گردشگری، تحت عنوان "آوای جلب سیاحان" در تهران می‌باشد. کتاب "آداب و معاشرت" استاد نصیریان تا کنون بارها به چاپ رسیده و شیوایی متن و کاربردی بودن آن، هر خواننده‌ای را همانند دانشجویان و کارآموزان کلاس استاد، مجذوب می‌سازد. در حال حاضر، مرکز علمی کاربردی میزبان در حوزه فعالیت‌های خود، از مشاوره و راهنمایی‌های گسترده و مستمر استاد نصیریان برخوردار است. 

 


استاد محرم علی پور ابراهیم
مدرس دانشگاه  جامع علمی – کاربردی و بنیاد (تهران)

استاد پور ابراهیم از اساتید برجسته رشته آشپزی و قنادی و با تجربه ملی و بین‌المللی، بیش از 25 سال است که مشغول کار و نیز تدریس نظری و عملی در این رشته می‌باشد.  استاد پور ابراهیم دروس آشپزی و قنادی را در بسیاری از مؤسسات مهم آموزشی ملی و بین‌المللی، از جمله در گروه هتل‌های بنیاد، گروه هتل‌های هما و نیز در مراکز آموزش عالی و دانشگاههای کشور از جمله دانشگاه جامع صنایع دستی و گردشگری، دانشگاه آزاد مرکزی- واحد علوم و تحقیقات تدریس نموده است. تجربه کار و تدریس در کشورهایی نظیر سوئیس، اطریش، امارات متحده عربی و ... از جمله سوابق علمی و تجربی ایشان در زمینه آشپزی و قنادی است که موجب شده تا به زعم صاحب نظران، از اساتید شماره ی یک قنادی و آشپزی در کشور محسوب شود. جزوات درسی و آموزشی استاد پور ابراهیم، منبع اصلی و بسیار مهم برای مدرسان  و فراگیران و داتشجویان رشته های قنادی و آشپزی است.


استاد خانم سوزان کلهر
مدیرگروه هتل‌داری مرکز علمی- کاربردی بنیاد(تهران)

خانم کلهر، دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بین‌المللی هتل‌داری از دانشگاه  استرایکلاید انگلستان می‌باشد که علاوه بر تدریس دروس مختلف خانه‌داری، مدیریت گروه علمی هتل‌داری مرکز آموزش علمی- کاربردی تهران از جمله سوابق خدمتی و تخصصی ایشان می‌باشد. خانم کلهر با مراکز آموزش علمی-کاربردی واحدهای متعدد در تهران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات، مراکز و مؤسسات آموزش‌های آزاد، شرکت های گروه هتل‌ها جهت ایجاد و توسعه رشته های دانشگاه از جمله تدوین دروس رشته هتل‌داری همکاری داشته و به زعم صاحب نظران، بی تردید، از نفرات اول در بحث خانه‌داری و هتل‌داری در سطح کشور محسوب می‌شود. خانم کلهر، علاوه بر تدریس دروس مختلف آموزشی، فعالیت‌های مختلف عملی و نیز مسؤولیتی نظیر سرپرستی خانه‌داری هتل اوین را در کارنامه حرفه‌ای خود داراست. ایشان در حال حاضر نیز مدیر گروه علمی هتل‌داری مرکز آموزش علمی- کاربردی بنیاد می‌باشد. 

 

 

دکتر صادق صالحی
عضو هیات علمی دانشگاه مازندران

دکتر صادق صالحی  دانشیار جامعه شناسی محیط زیست دانشگاه مازندران و عضو وابسته مرکز مطالعات محیط زیست هلموت سنتر آلمان است. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه لیدز انگلستان می باشد و حوزه اصلی مطالعات و پژوهش وی جامعه شناسی محیط زیست، جامعه شناسی پایداری و گردشگری است. کتب و مقالات وی با رویکرد جامعه شناسی محیط زیست، توسعه پایدار و گردشگری به صورت تالیف یا ترجمه منتشر شده اند. از جمله کتب تالیف و ترجمه شده وی عبارتند از: برنامه ریزی و توسعه گردشگری، درآمدی بر جامعه شناسی محیط زیست، روش تحقیق گردشگری و  هتل داری، جامعه و تغییرات آب و هوا، جامعه شناسی محیط زیست، انرژی های تجدیدپذیر.

ایشان در سال 1394، جایزه بین المللی محیط زیست دکتر ابتکار را دریافت نمودند. این هیات علمی دانشگاه و محقق، دارای  بیش از چهل مقاله علمی داخلی و بین المللی بوده و همچنین مجری پروژه های ملی در حوزه های تخصصی گردشگری و توسعه پایدار بوده است. از نظر سوابق آموزشی در سطوح مختلف دانشگاهی به ارایه دروس پرداخته اند که برخی از آنها عبارتند از: الف. تدریس در دوره دکتری(دروس جامعه شناسی پایداری و جامعه شناسي ارزشها و تحولات فرهنگي؛ ب. تدریس در دوره کارشناسی ارشد: جامعه شناسی صنعتی و روش تحقیق؛ ج. تدریس در دوره ی کارشناسی: مباني جامعه‌شناسي برای دانشجویان مدیریت جهانگردی و نیز رشه قنادی)، روش‌تحقيق و روش‌هاي تحقيق و مأخذشناسی، زبان تخصصي و...

دکتر صالحی از سال 1391 تا  1393 و به مدت سه سال مدیر گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه مازندران بوده و در حال حاضر مدیر مسول و عضو هیات تحریریه فصلنامه علمی پژوهشی "برنامه ریزی و توسعه گردشگری" می باشد. ایشان علاوه بر مسولیت های مذکور، سردبیر و عضو هیات تحریریه مجله " مطالعات هتلداری و میزبانی" می باشد که از سوی مرکز آموزش علمی – کاربردی میزبان منتشر می شود.

 


دکتر علی اصغر فیروزجائیان
عضو هیات علمی دانشگاه مازندران

دکتر فیروزجائیان فارغ التحصیل دکترای جامعه شناسی از دانشگاه تهران می باشند.ایشان عضو هیات علمی دانشگاه مازندران و استادیار گروه علوم اجتماعی این دانشگاه می باشد.علاقه پژوهشی ایشان مسائل اجتماعی ایران با تاکید بر آسیبهای اجتماعی نوظهور در میان جوانان،خانواده و حوزه شهروندی است.از این ایشان بیش از 50 مقاله علمی پژوهشی در رابطه مسائل اجتماعی ایران به چاپ رسیده است.ایشان کتابی را تحت عنوان جامعه شناسی فساد سازمانی در دست انتشار دارد.ایشان مدرس دروس مختلف از جمله آمار پیشرفته و روش های تحقیق پیشرفته در دوره دکترا می باشند.همچنین اوقات فراغت و گردشگری از علائق آموزشی و پژوهشی دیگر ایشان می باشد.دکتر فیروزجائیان در سالهای اخیر علاوه بر تدریس درس اوقات فراغت و گردشگری در دوره تحصیلات تکمیلی،مقالات،کارهای پژوهشی و سخنرانی متعدد در این حوزه ارائه کرده است. 

 


دکتر مصطفی محمدی
عضو هیات علمی دانشگاه مازندران

دکتر مصطفی محمدی عضو هیات علمی و استادیار دانشگاه مازندران در گروه مدیریت جهانگردی  میباشد. زمینه تخصصی تدریس وی در حوزه بازاریابی و برنامه ریزی گردشگری میباشد. وی همچنین مشاور تخصصی  در حوزه تبلیغات گردشگری و کسب و کارهای کارافرینانه گردشگری در استان مازندران است. ایشان در حوزه پژوهش گردشگری  ملی و بین المللی بطور مستمر در سالهای اخیر فعال بوده و  موفق به کسب عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه مازندران در سال 1396شده است.

وی دوره های تخصصی بازاریابی و مدیریت بازار را زیر نظر پروفسور فرخ صفوی در دانشگاه تهران گذرانیده است. حوزه تحقیقات وی شامل موضوعاتی از قبیل مدلسازي محصولات خلاق گردشگري ، نقش نظام آموزش عالي در توسعه ي گردشگري پايدار، نقش رسانه هاي اجتماعي در فرآيند سفر، برنامه ريزي توسعه منابع انساني صنعت هتلداري ، نقش رسانه هاي اجتماعي در بازاريابي مقصد گردشگري ،شايستگي هاي فردي منابع انساني و وفاداري كنشي ميهمانان در هتل و غیره می باشد.دکتر محمدی بیش از ده سال سابقه تدریس در دانشگاههای مختلف در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی را  بعهده داشته و بعنوان استاد راهنما و داور به دانشجویان در تکمیل پایان نامه های کارشناسی ارشد یاری میرساند.


دکتر صمد ایزدی
عضو هیات علمی دانشگاه مازندران

دکتر صمد ایزدی دانشیار مطالعات برنامه درسی و عضو هیات علمی گروه علوم تربیتی دانشگاه مازندران و فارغ التحصیل دانشگاه تربیت مدرس است که سابقه 26 سال تدریس در زیر سیستم های آموزش عالی دارد. حوزه اصلی مطالعات و علائق پژوهشی  ایشان برنامه های درسی، نظام های آموزشی، صلاحیت های حرفه ای معلمان، فرهنگ آموزش ، آموزش های فنی و حرفه ای و ابعاد روانشناختی و اجتماعی آموزش و برنامه های درسی می باشد.از ایشان بالغ بر 30 مقاله علمی و پژوهشی و بالغ بر 85 مقاله در کنفرانسهای داخلی و خارجی به چاپ رسیده است. مجری 10 پروژه تحقیقاتی، ناظر و راهنمای 12 پروژه تحقیقاتی، و ترجمه کتاب برنامه ریزی درسی در عصر پست مدرن، نوشته پاتریک اسلاتری از صاحب نظران  حوزه برنامه  ریزی درسی و کتاب شاخص ها و استاندارهای صلاحیت معلمان  و همچنین ترجمه در دست چاپ کتاب معروف حیات و مرگ سیستم های مدارس بزرگ آمریکا از جمله فعالیت های علمی ایشان در حوزه نشر می باشد. استاد راهنمای بالغ بر  50 پایان نامه کارشناسی ارشد و  دو دانشجوی دکتری که منجر به دفاع گردیده است، از دیگر فعالیت های علمی ایشان می باشد. در بخش فعالیت های اجرایی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه مازندران، مدیر کانون زبان بابل، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران،  معاون برنامه ریزی و اداری و مالی استانداری مازندران، معاون فنی و آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه مازندران، عضویت در هیات مدیره دو انجمن علمی مطالعات برنامه درسی ایران و انجمن آموزش عالی ایران، و عضو هیات تحریریه دو مجله از سوابق اجرایی، نامبرده می باشد.  دکتر ایزدی عناوین پژوهشگر نمونه دانشگاه مازندران(1388)،  پژوهشگر نمونه استانی در حوزه علوم انسانی(1390)، پژوهشگر نمونه دانشگاه مازندران(1391)، استاد  نمونه دانشگاه مازندران(1392)، استاد نمونه دانشگاه مازندران(1395)، را در کارنامه خود دارد.


تهمینه اسدی امیری
خانم اسدی، دانشجوی دکتری توریسم در دانشگاه بین المللی آلگارو در کشور پرتغال است. وی دوره ی کارشناسی مترجمی زبان المانی (1379) در دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی توریسم (1389) در دانشگاه آزاد تهران مرکز, دوره ی دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار گردشگری (1392) در موسسه غیر انتفاعی بهار با تائید دانشگاه  علوم و تحقیقات تهران به اتمام رسانیده است. 
وی همزمان چهارمین دوره مدیر فنی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و اولین دوره راهنمای تور در استان مازندران را در سال 1379 گذرانید. از سال 1380 کار خود را در ایرانگردی و جهانگردی به عنوان مسئول روابط عمومی آغاز کرده و تاکنون مشغول به فعالیت در حوزه تخصصی گردشگری می باشد. لازم به ذکر است وی به مدت یکسال اخیر در استانداری مازندران در حوزه اقتصادی در بخش جذب سرمایه گذاران خارجی مشغول به فعالیت می باشد. حوزه کاری ایشان در توانمند سازی جوامع محلی، گردشگری پایدار، گردشگری روستایی، رویدادهای گردشگری و برنامه ریزی و مدیریت مقاصد گردشگری است. 
وی حدود 16 سال در حوزه گردشگری کار کرده و قلم زده و همچنین در  6 سال اخیر بصورت تخصصی در حوزه گردشگری روستایی و بوم گردی فعالیت داشته و دارد. در اولین دوره توانمند سازی دهیاران استان مازندران بعنوان مدرس گردشگری شرکت نموده و در حال حاضر نیز در روستاهای مختلف مشغول به مطالعه و فعالیت می باشد. وی نیز از علاقمندان به طبیعت گردی و عضو انجمن دوستداران محیط زیست و گردشگری نیز می باشد.
خانم اسدی دارای بیش از 15 سال سابقه تدریس بویژه در حوزه گردشگری بوده و دارای کد مدرسی از سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور می باشد. بیش از چندین گزارش و مطلب در حوزه گردشگری در سایتها و روزنامه ها منتشر شده و مقاله از وی به چاپ رسیده است. سه مقاله ایشان در کنفرانس ملی گردشگری سلامت در تبریز (1386)، همایش ملی توسعه شهرستان سوادکوه (1395) و همایش ملی توسعه شهرستان فریدونکنار (1394)بصورت سخنرانی ارائه شد.
موضوع پایان نامه دوره کارشناسی ارشد با عنوان امکان سنجی توسعه گردشگری شهرستان سوادکوه با سیستم GIS را با راهنمایی آقای دکتر اسماعیل قادری که از صاحب نظران عرصه گردشگری می باشند و بعنوان استاد راهنما به پایان رسانید. 
از جمله سوابق آموزشی ایشان در دانشگاه مازندران، دانشگاه پیام نور ماهشهر، موسسه ترنج تبرستان، دانشگاه  علمی و کاربردی فرهنگ و هنر ساری و دانشگاه علمی و کاربردی میزبان می باشد. عناوین دروس تدریس شده شامل:
روان شناسي گردشگري، مباني و اصول ارتباطات، زبان آلمانی، فن ارتباطات و فن بیان، جغرافیای گردشگری، فنون راهنمای تور، آشنایی با تسهیلات سفر گردشگری، سرپرستی و برنامه ریزی گشتها، تشریفات در گردشگری، تشریفات در روابط عمومي، نقشه خوانی، صدور بلیط مقدماتی، شناخت صنعت گردشگری، اوقات فراغت در گردشگری، بازاریابی در گردشگری، مبانی گردشگری روستایی، توسعه پایدار گردشگری، گردشگری الکترونیک،  اموراجرایی اغذیه و اشربه، مدیریت حرفه ای گشتهای مسافرتی، مدیریت مراکز تفریحی و توریستی، مدیریت گردشگری، مشتری مداری در گردشگری، اقتصاد گردشگری، عملیات واحدهای اقامتی، عملیات واحدهای پذیرایی، اخلاق حرفه ای گردشگری و زبان انگليسي عمومي گردشگري.
وی همچنین بعنوان مدرس فنون و مهارتهای ارتباطی بصورت کارگاه اموزشی با استاندداری، اداره برق، ادراه اب و فاضلاب، شهرداری ساری، موسسات خصوصی و مدارس نیز همکاری داشته است.
موضوع تز دکتری با عنوان: 
"Role of DMOs on Sustainable Capacity Building of Tourism in Rural Destinations: Case Study of Mazandaran province in Iran"  


محمد علی نسب امیری

آقای علی نسب امیری فارغ التحصیل مقطع کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه مازندران و مقطع کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد آیت اله آملی می باشند. ایشان با بیش از ۱۱سال سابقه ی تدریس در سطوح و مراکز مختلف هم اکنون مدرس زبان انگلیسی کانون زبان ایران در مقاطع نوجوانان (کارشناس تعیین سطح) و بزرگسالان با ۷سال سابقه ی تدریس هستند. در سوابق ایشان برگزاری ۱۰دوره ی موفق (سالهای ۸۶ تا ۹۰) کلاس های مکالمه ی زبان انگلیسی تحت عنوان آریا با همکاری مرکز کارآفرینی دانشگاه مازندران به چشم میخورد. 
 

 


مهندس سیامک ویسری

آقای ویسری دارای مدرک مهندسی بهداشت و محیط زیست از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشد و از سال 1372  تا کنون به عنوان مدیر اجرایی حوزه بهداشت و مدرس دروس بهداشت محیط و بهداشت مواد غذایی و بهداشت محیط کار در مراکز  آموزشی مشغول فعالیت می باشد . ایشان در حال حاضر معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر است .

برخی از مسئولیت های اجرایی مهندس ویسری عبارتند از : عضو شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بابلسر- عضو کمیسیون های تخصصی معضلات بهداشتی و زیست محیطی شهری  و روستایی  شهرستان بابلسر-  عضو کمیته سلامت ستاد خدمات سفر شهرستان بابلسر- مشاور بهداشتی و زیست محیطی کارخانجات صنایع غذایی  و موسسات تفریحی و اقامتی استان. آقای ویسری دارای بیش از ده سال سابقه تدریس می باشد.


حجت الاسلام احمد رضازاده 

اقای رضازاده فارغ التحصیل حوزه علمیه قم می باشد وتا سطوح عالی حوزه وشش سال از دروس خارج فقه واصول را از مراجع تقلید چون ایت الله مکارم وایت الله نوری همدانی و ایت الله علوی گرگانی ومرحوم ایت الله صالحی مازندرانی بهره برد وازدروس تفسیر ایت الله جوادی املی ودروس اخلاق ایت الله مظاهری استفاده نمود 
وچهارسال دوره های تخصصی مهارت تبلیغی ودورهای مرکز تربیت مربی کودک ونوجوانان را سپری نموده است. 
وبیش از ده سال سابقه تدریس در دروس عمومی معارفی دارد وعضو اصلی شورای حل اختلاف شهر بابلسر ونماینده مسول نهاد رهبری در موسسه اموزش عالی پارسا بابلسر می باشد. 
واکنون نیز دانشجویان این مرکزدروس عمومی را از این استاد استفاده می کنند.

 


دکتر سید قاسم حسنی
عضو هیات علمی دانشگاه مازندران

دکتر سید قاسم حسنی استادیار مردم شناسی دانشگاه مازندران و مسئول دفتر انجمن انسان شناسی ایران در دانشکاه مازندران است. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه تهران بوده و حوزه مطالعات و پژوهش ایشان موضوعاتی چون تنوع فرهنگی، توسعه، قومیت، غذا، زیست بوم ها در انسان شناسی است.کتاب ها و مقالات وی نیز با رویکرد علایق وی تالیف و ترجمه شده است. ایشان در سال 1394، جایزه پژوهش فرهنگی سال را از وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نمودند. این هیات علمی دانشگاه و محقق،دارای چندین  مقاله علمی داخلی و بین المللی بوده و همچنین مجری پروژه های ملی در حوزه های هویت  بومی، غذا بوده است.
برخی از تالیفات ایشان عبارت اند از:
1.مردم نگاري،نويسنده جوليان مارچيسون،ترجمه سيد قاسم حسني،تهران،نشر جامعه شناسان،1392    
2.مباني انسان شناسي،نويسنده توماس اريكسون،ترجمه سيد قاسم حسني،نشر ورسه،مهر 1394    
3.انسان شناسي قوميت و ناسيوناليسم،نويسنده توماس اريكسون،ترجمه سيد قاسم حسني،نشر جامعه شناسان ،1395    
4.قدرت فرهنگ،(تاريخ مختصری از تئوري انسان‌شناختي درباره فرهنگ و قدرت)،مولف: هانس‌شان  ماكرز،ترجمه سيد قاسم حسني،نشر جامعه شناسان ،در دست چاپ
5.انسان شناسان چه انجام می دهند؟ ورونیکا استرانگ ترجمه سید قاسم حسنی نشر پژوهشکده مردم شناسی.1396
6.از امر ایلی تا امر قومی ،نویسنده سید قاسم حسنی،پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات.1395
7.انسان شناسی،توسعه و مدرنیته ها.. البرتو آرس .نورمن لانگ ترجمه ناشر پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات 1396
8.فرهنگ صلح و تنوع فرهنگی،